Hledání směru

01/01/2017

Focení je nádherným koníčkem, v počátcích se člověk zaměřuje snad na všechny podněty, co kolem sebe vidí a jak se říká, fotí tak nějak "všechno". U mne tomu nebylo jinak, nadšení z nového přístroje, díky kterému se snad jednou ponořím do skutečných tajů fotografií, mne hnalo dál. Začínal jsem, asi jako všichni, se základním objektivem, časem přibývala další skla. Jak už jsem psal v dřívějších článcích, vždy mne fascinovala příroda kolem, proto byly mé výlety zaměřeny do lesů, na louky, rád jsem procházel vinohrady, které jsou na Jižní Moravě hojně zastoupeny. Jelikož jsem začínal v letních měsících, světlo dlouho přálo a kouzelné barvy západu vždy kreslily nezaměnitelnou atmosféru.

 

 

Postupně jsem přicházel na to, že subjektivně chci dostat do snímku co nejméně věcí a zdůraznit minimalismus, proto mne zajímaly hodně detaily a na první pohled jednoduché scény, avšak které mne přiváděly k většímu zamyšlení. Proto se také součástí mé výbavy stal makro-objektiv, umožnující nahlédnutí do světa, který je obvykle nespatřen. Stále mám tenhle žánr fotografií velmi rád, ač se na něj úzce nezaměřuji.

 

 

Dalším mým oblíbeným odvětvím se stalo zachycování scén pod rouškou noci, místa, které obvykle známe za dne, dostanou za tmy jiný nádech, scéna se dramaticky změní, pouliční lampy osvětlující temná zákoutí uliček, namodralé nebe kontrastující se žlutou záplavou mnoha světýlek odrážející se ve vodní hladině klidně plynoucí řeky, mne dokáží příjemně naladit a vždy si rád odnesu tento okamžik zachycen.

 

 

Avšak po nespočtu snímků, povedených a méně povedených (těch je tedy zatím stále hodně :-) ), u mne pevně zakotvila krajinářská fotografie. Rád navštěvuji místa, kde dokáže světlo ranní vykouzlit nachovou oblohu, aby večerní slunce zalilo tytéž místa zlatem.

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

© 2016 PAVEL ČERVENKA PHOTOGRAPHER

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now