O zastavených myšlenkách, listopad 2016

30/11/2016

Přichází zima, podzim je na ústupu, nejkrásnější období fotografů končí. Nebo spíš začíná? Vzduch se chladí, větry rozfoukávají mraky na již temnější obloze, slunce chodí spát dřív a dřív. I tehdy se však najde čas pro zachycení neopakovatelné atmosféry, kdy barvy podvečera zahrají své nejlepší divadlo.

 

Tak jsem se jednoho takového podvečera vydal k jezeru kousek od mého bydliště, ve výbavě nezbytný stativ a jako neocenitelného pomocníka, neutrální šedý filtr s potlačením světla o násobku 1000x.  Ač jsem místo zkoumal již na mapách, realita bývá mnohdy odlišná, tak nějak jsem si v hlavě neodhadl vzdálenosti a slušně jsem se naběhal po břehu, než nalezl své místo. Známé pravidlo být připraven s předstihem se vyplácí, slunce mi nestihlo tak rychle utéct, vydržel jsem až se schová za obzor a v klidu jsem mohl pořídit tento snímek.

 

Jak je již zmíněno, je použit 1000x neutrální filtr, expozice vyšla na cloně f/13 slušných 76 sekund při ISO 200 a díky větrným proudům se podařilo efektně rozmazat plující oblaka. Ohnisko zde použité je 24mm.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

© 2016 PAVEL ČERVENKA PHOTOGRAPHER

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now